Grupy

Prowadzimy grupy liczące nie więcej niż 19 przedszkolaków. Na rok szkolny 2017/2018 zapraszamy dzieci urodzone w roku 2012 i 2013.

Wyżywienie

Zapewniamy naszym przedszkolakom cztery smaczne, domowe posiłki, przygotowane we własnej nowocześnie wyposażonej kuchni zgodnie z zaleceniami dietetyka. Napoje są dostępne dla dzieci przez cały dzień. Dzieciom z alergiami pokarmowymi zapewniamy indywidualną dietę.

Kontakt z rodzicami

Prawidłowy przebieg procesu dydaktyczno-wychowawczego może być osiągnięty tylko dzięki współpracy przedszkola ze środowiskiem rodzinnym, dlatego bardzo nam zależy na bliskim kontakcie z rodzicami. Nasze kontakty z rodzicami przybrały różne formy:

• codzienne rozmowy z wychowawcami dotyczące spraw bieżących
  • zebrania grupowe
  • przesyłanie drogą mailową planów tygodniowych ze szczegółowym opisem zajęć dydaktycznych prowadzonych codziennie w danej grupie
  • przesyłanie wprowadzanego słownictwa, zwrotów oraz tekstów piosenek do nauki języka angielskiego
  • rodzinne imprezy okolicznościowe, świąteczne oraz integracyjne
Poobiedni odpoczynek

W trosce o harmonijny rozwój emocjonalny i intelektualny pragniemy zapewnić dzieciom czas na relaks.

Zajęcia adaptacyjne

Zapraszamy Dzieci razem z Rodzicami na zajęcia adaptacyjne, których celem jest łagodne i stopniowe wejście dziecka w świat przedszkolny. W trakcie zajęć plastycznych oraz muzyczno-ruchowych dzieci będą mogły, w poczuciu bezpieczeństwa i w odpowiednim dla siebie tempie, poznać ciocie-nauczycielki, nowych kolegów i koleżanki oraz zobaczyć budynek przedszkolny.

Kadra pedagogiczna

Przedszkole zatrudnia nauczycieli z wysokimi kwalifikacjami pedagogicznymi, którzy nadal chętnie doskonalą swoje umiejętności na kursach, warsztatach i studiach podyplomowych. Przedszkole organizuje szkolenia na terenie swojej placówki, a także pokrywa koszty udziału nauczycieli w kursach doszkalających, prowadzonych w instytucjach zewnętrznych. Wspólną cechą wszystkich naszych nauczycieli jest zaangażowanie w kontakt z dziećmi i ich rodzicami, troskliwość, cierpliwość i szacunek dla indywidualności każdego dziecka.

Lista warsztatów i szkoleń, w których brały udział nasze nauczycielki:

• Kurs z Glottodydaktyki - nauka czytania i pisania wg programu prof. B. Rocławskiego.
  • Dziecięca matematyka.
  • Wspomaganie rozwoju umysłowego oraz edukacja matematyczna starszych przedszkolaków i małych uczniów.
  • Metody integracyjne w pracy z grupą - wprowadzenie do pedagogiki zabawy.
  • Zaczarować dzieci - pomysły na twórczą pracę z grupą.
  • Joga dla dzieci.
  • Origami - zaczarowany świat z kartki i papieru.
  • Taniec, ruch i przestrzeń w czterech porach roku.
  • ABC twórczego myślenia i działania.
  • Wspomaganie Rozwoju Dziecka z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
  • Taneczne spotkanie z KLANZĄ.
  • Pomysłownia. Pomysły, które wyszły z kartek.
  • Aktywność muzyczno-ruchowa - na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki wg. Batii Strauss - cz. I i cz.II.
  • Jak bawić się muzyką? Aktywizowanie dziecka poprzez zabawę, śpiew, grę na instrumentach i taniec.
  • Diagnoza z zastosowaniem Skali Gotowości Szkolnej (SGS) i wspomaganie dzieci pięcioletnich w osiąganiu gotowości do podjęcia nauki w szkole.
  • Chodź, opowiem ci ..., czyli warsztat bajarza.
  • Zabawa bawi, uczy, wychowuje.
  • Proste techniki plastyczne.
  • DELFIN - rozwijanie umiejętności poznawczych.
  • Jak powstaje teatr lalkowy - pacynka, kwiaty i elementy scenografii.
  • Wio koniku... ruszaj z nami - proste tańce z piosenkami.
  • Różne techniki plastyczne i zabawy przy muzyce.
  • Wielozmysłowe poznawanie świata.
  • Zręczne ręce zrobią wszystko, co pomyśli mądra głowa - pobudzanie aktywności twórczej.
Opieka specjalistów

Zapewniamy opiekę diagnostyczną logopedy i psychologa, jak również możliwość skorzystania z indywidualnych spotkań z tymi specjalistami.

Przedszkole Piaseczno Listopad
Nd