Informacje o Przedszkolu
  • Przedszkole Niepubliczne "Akademia Przedszkolaków" wpisane jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Gminę Piaseczno pod numerem 100 PN. Nadzór nad placówką sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.
  • Działamy od 2005 roku.
  • Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00.
  • Dbając o bezpieczeństwo naszych podopiecznych dostęp do budynku i na teren przedszkola ograniczają elektroniczne systemy zabezpieczające.
Nasze cele

Tworząc przyjazną, rodzinną atmosferę chcemy zapewnić dzieciom wspaniałe warunki do wszechstronnego rozwoju w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. Pragniemy, aby nasze przedszkolaki wyrosły na osoby radosne, kreatywne, samodzielne i odpowiedzialne. Bogaty program dydaktyczny umożliwi im rozbudzenie zainteresowań oraz ciekawości świata, a bliski kontakt ze sztuką wykształci w nich wrażliwość estetyczną i emocjonalną.

Nowa siedziba przedszkola
Od 01 września 2013r. przedszkole funkcjonuje w ramach nowoczesnego kompleksu oświatowego, w skład którego wchodzi poza przedszkolem Niepubliczna Podstawowa Szkoła Odkrywców. Placówka usytuowana jest w centrum Józefosławia przy ul. Ogrodowej 14.
Więcej »
Opinie Rodziców

Jesteśmy z Akademią Przedszkolaków od samego początku i żałujemy, że w tym roku nasza przygoda z przedszkolem dobiega końca - nasz młodszy syn Błażej kończy zerówkę. Z wielkim sentymentem wspominamy ostatnie siedem lat, kiedy nasze dzieci - najpierw Kornel, a potem Błażej uczęszczali do Akademii Przedszkolaków. Jesteśmy przekonani, że wspaniałe przygotowanie do szkoły nasi chłopcy zawdzięczają wychowawczyniom z Akademii Przedszkolaków. Nas starszy syn - Kornel kończy teraz trzecią klasę i od samego początku radził sobie w szkole bardzo dobrze, mimo że rozpoczął naukę szkolną mając 6 lat. Błażej też idzie do szkoły w wieku sześciu lat, ale nie mamy wątpliwości, że podejmujemy słuszną decyzję, bo Błażej kończąc przedszkole dobrze czyta i liczy. Dzięki rodzinnej, życzliwej i pełnej wzajemnego szacunku atmosferze w Akademii Przedszkolaków nasi chłopcy są bardzo otwarci, łatwo nawiązują kontakty z rówieśnikami i chętnie uczestniczą w życiu szkolnym i przedszkolnym.

Serdecznie dziękujemy cioci Marcie - wychowawczyni Kornela, drugiej cioci 
Marcie - wychowawczyni Błażeja i p. Ani - dyrektor przedszkola oraz 
wszystkim pozostałym wychowawczyniom oraz pracownikom za wykonaną pracę i okazane naszym dzieciom serce.

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o ogromnej pasji, zaangażowaniu i energii p. Marty i p. Jacka - właścicieli Akademii Przedszkolaków. Przez ostatnich kilka lat stworzyli miejsce, w którym dzieci mogą wspaniale przygotować się do dalszej nauki w szkole.

Bardzo polecamy Akademię Przedszkolaków. To miejsce, które ciągle zmienia się na lepsze :)

Rodzice Kornela i Błażeja

 

Akademia Przedszkolaków, do której uczęszcza moja córka Klaudia (grupa 3-latków), jest przedszkolem, które ZDECYDOWANIE mogę wszystkim polecić. Jako rodzice cenimy sobie doskonały program nauczania, w tym codzienne lekcje języka angielskiego, a także szeroki wachlarz zajęć dodatkowych oraz wycieczki edukacyjne i krajoznawcze. Do tego miła atmosfera tworzona przez personel, smaczne i zdrowe domowe posiłki czynią to miejsce godnym polecenia. Jako mama, bardzo cenię sobie podejście kadry pedagogicznej do dzieci. Wychowawcy we wspaniały sposób łączą umiejętność przekazywania wiedzy z okazywaniem dzieciom ciepła i cierpliwości. Podoba nam się także sposób, w jaki Przedszkole stwarza okazje rodzicom do bliższego poznania się, poprzez organizowanie przedstawień – rodzice – dzieciom. 

Powyższa ocena wpłynęła na naszą decyzję o zapisaniu młodszego dziecka do grupy 2latków w nadchodzącym semestrze. Poważnie rozważamy też kontynuację nauki w Szkole Odkrywców.

Katarzyna Kucińska


Wybierając przedszkole kierowaliśmy się nie tylko programami, warunkami lokalowymi, ale głównie zwracaliśmy uwagę na atmosferę. Przedszkole to dla nas przede wszystkim ludzie, którzy je tworzą, dbają o atmosferę, jakość zajęć, dodatkowe atrakcje... Przedszkole Akademia Przedszkolaków jest miejscem, gdzie nasza córka świetnie się rozwija, ciekawie spędza czas, a przede wszystkim polubiła i szczerze się przywiązała do Pań Nauczycielek (wielkie dzięki dla Cioci Eweliny i Cioci Martyny).

Oprócz (nie)zwykłych zajęć, gdzie dzieci poznają literki, uczą się malować, wykonywać inne ciekawe prace (czasem z zaskakujących materiałów, jak makaron :), Przedszkole zapewnia interesujące zajęcia dodatkowe. Brawo, za pomysł Klubu Odkrywcy, gdzie dzieci w niezwykły sposób poznają zwykłe rzeczy (czasem sami chętnie byśmy wpadli na Warsztaty Małego Odkrywcy:). Oprócz tego, raz w miesiącu organizowane są wycieczki w ciekawe miejsca (po wizycie w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, Iza jeszcze przez tydzień opowiadała o helikopterach).Wielkim plusem przedszkola jest też własna kuchnia (i pyszne obiady, fajny pomysł godzinnej przerwy między pierwszym i drugim daniem) i przesympatyczne Panie Kucharki.

Nasza córka uczęszcza do Przedszkola od ponad roku i z wielką przyjemnością obserwujemy jak się rozwija, (co dodatkowo możemy przedyskutować, na comiesięcznych rozmowach z Ciocią Eweliną). Trzymajcie tak dalej!

Pozdrawiamy

Rodzice Izy

 

Akademia Przedszkolaków, to coś więcej niż przedszkole.

 Dla mojej córki jest to miejsce, w którym z dziecięcą ciekawością może odkrywać świat - nie tylko nabywać umiejętności, które za chwile będą jej przydatne w szkole, uczyć się funkcjonować w grupie, poznawać inne kultury i tajemnice przyrody, ale również po prostu świetnie się bawić, rozwijając swoje zainteresowania artystyczne. Cenię sobie bardzo indywidualne podejście personelu do każdego dziecka, skupione na tym, by rozwijać jego naturalne zdolności, kształtować wrażliwość, jednocześnie kładąc nacisk na współpracę i współdziałanie dzieci. W naszym Przedszkolu nie ma anonimowości, rodzice są w stałym kontakcie z wychowawczyniami i są informowani na bieżąco, jak rozwija się ich dziecko. Kameralność placówki sprawia, że my rodzice znamy się również między sobą i myślę, że dzięki temu lubimy to miejsce jeszcze bardziej.

 Również dla mnie, Akademia Przedszkolaków to coś więcej niż Przedszkole. Za każdym razem, gdy prowadzam i odbieram stamtąd córkę, mam poczucie, że wchodzę do magicznego świata, gdzie króluje uśmiech, spokój  i optymizm. Kontakt z dyrekcją, nauczycielkami i personelem wspierającym daje mi zawsze zastrzyk pozytywnej energii. Akademia Przedszkolaków to zdecydowanie coś więcej niż przedszkole, to nieodzowna część szczęśliwego dzieciństwa mojej córki.

mama Róży (Żółwika)


 

Z Akademią Przedszkolaków związani jesteśmy od kilku lat, gdyż uczęszczają tutaj nasze dzieci - Wiktoria (grupa6-latków) i Oktawia (grupa 4-latków). Bardzo polecamy to Przedszkole. Panuje tutaj miła i sympatyczna atmosfera. Program Przedszkola zachęca dzieci do twórczego myślenia. Przedszkole posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych, co miesiąc jest moc atrakcji , wycieczki krajoznawcze, spotkania z ciekawymi ludźmi, teatrzyki.  Jako rodzice cenimy sobie bardzo dobry kontakt z kadrą pedagogiczną i indywidualne podejście do dziecka. Wychowawcy w bardzo ciekawy sposób przekazują dzieciom wiedzę. Każdy tydzień przebiega pod innym tytułem i obfituje w moc atrakcji.  Przedszkole ponad to posiada własną kuchnię, jedzenie jest bardzo smaczne i różnorodne. Sale są duże, bardzo ładnie zaaranżowane i kolorowe, łazienki i toalety są dostosowane do maluszków:).  Przedszkole posiada również swój plac zabaw.

Bardzo polecamy Akademię Przedszkolaków - to miejsce bajeczne dla rozwoju dzieci, kolorowe, pełne ciepła, życzliwości i uśmiechu!!!!!

                                                                             Magdalena i Krystian Sidor

 

Przedszkole Piaseczno Styczeń
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31